Jak zaoszczędzić na budowie domu?

Jak zmniejszyć koszty budowy domu? Osoby, które szukają oszczędności, decydują się na metodę gospodarczą, w przypadku której część prac wykonuje się samodzielnie. Metoda wymaga dużego zainteresowania inwestora oraz poświęcenia czasu przy wyborze materiałów czy kontroli wynajętych specjalistów do trudniejszych prac. Brak czasu może okazać się w tym wypadku kluczowy i uniemożliwić skorzystanie z tej opcji przy budowie domu, o którym marzymy. Ile zatem może kosztować budowa domu? Dom w Gdyni w zależności od lokalizacji to wydatek przynajmniej 500 tys. zł. Jednakże inwestycja w takim miejscu może być strzałem w dziesiątkę. Nieruchomość w sezonie letnim można udostępniać turystom. Tak więc dom na wynajem w Gdyni może okazać się sposobem na biznes.

Natomiast oszczędności przy metodzie gospodarczej mogą sięgać nawet 30 procent, ale jedynie gdy właściciel ma wiedzę budowlaną i stale uczestniczy w procesie budowy domu jednorodzinnego. Źle wykonane prace na wstępnym etapie budowy mogą skutkować późniejszymi naprawami, których koszt rzadko jest niski. Dlatego też izolacje fundamentów oraz fundamenty muszą być wykonane z największą starannością. Tak więc budowa będzie trwać w spokojniejszej atmosferze, jeżeli na placu budowy pojawią się sprawdzeni pracownicy, którzy sumiennie wykonają swoje obowiązki i wybudują idealny dom parterowy, który będzie służył przez lata.

dom w gdyni

Profesjonalna firma budowlana przed rozpoczęciem prac przedstawi kosztorys ofertowy, gdzie szczegółowo zostaną określone koszty całej inwestycji oraz czas jej realizacji. Pierwszym etapem budowy jest wykonanie wykopu, fundamentów oraz izolacji, osiągając tzw. stan zerowy budynku. Kolejny etap to stan surowy otwarty, podczas którego wykonuje się ściany, stropy, konstrukcje dachową oraz poszycie dachu. Po wykonaniu izolacji wewnętrznych i ścian zewnętrznych przechodzi się w stan deweloperski. Następnie przechodzi się do prac wykończeniowych, czyli etap „dom pod klucz” – etap szpachlowania, malowania ścian, układania posadzek, montażu armatury i domowego wyposażenia.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz