Lokale w centrum sprzedają się najlepiej

Powierzchnie użytkowe są teraz w cenie, bo przedsiębiorców gotowych kupić takie nieruchomości nie brakuje. Sprzedaż najlepiej idzie w dużych miastach, jak Wrocław czy Warszawa. Jednak także turystyczna Gdynia, która prężnie się rozwija, stawia twarde warunku w przypadku lokali na sprzedaż. Jest ich mniej, dlatego rywalizacja w przetargach jest wymagająca. Zainteresowaniem cieszą się wszystkie lokale, bez względu na ich wielkość, choć najszybciej sprzedają się te w centrum miasta.

W mgnieniu oka sprzeda się lokal handlowy położony przy ulicy Świętojańskiej lub Władysława IV, na parterze niedużego budynku, z obszerną witryną. Dane wskazują, że w ubiegłym roku sprzedano kilkadziesiąt lokali mieszących się wzdłuż ulic handlowych. Tego typu inwestycje nie dziwią, gdyż co roku ruch na Świętojańskiej rośnie. Gdynia należy do miasta przodujących gospodarczo, dlatego otwarcie ciekawego sklepu czy restauracji w większości przypadków przynosi zyski. Ulice handlowe są także dogodnym punktem na biuro, bo pewne jest, że potencjalny klient łatwo znajdzie naszą siedzibę.

biuro w gdyni

Ostatnie statystyki wskazują, że nawet kilkumetrowe lokale można sprzedać, gdyż świetnie sprawdzają się jako cukiernia czy mała gastronomia. Natomiast nieruchomość o powierzchni kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu metrów to idealne miejsce na placówkę bankową lub sklep odzieżowy. Lokal do wynajęcia lub na sprzedaż o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych można wykorzystać na otwarcie apteki, która wymaga dużej przestrzenie na obsługę pacjentów oraz obszernego zaplecza na leki, a także wysokiego standardu nieruchomości. Lokal apteczny musi być sterylnie czysty i dostosowany do osoby niepełnosprawnych.

Najnowsze dane statystyczne wskazują, że średnio za metr kwadratowy nieruchomości użytkowej trzeba zapłacić 3,8 tys. złotych. Najdroższe lokale do wynajęcia są w centrum Gdyni, gdzie cena niekiedy sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr. Standardowo jest to jednak około 4 tys. zł za metr, co dobitnie pokazuje ogromne znaczenie lokalizacji w przypadku najmu lokali użytkowych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz